Filmowe przeboje na lodzie - Matrix

Data:
Ocena recenzenta: 10/10

Po klasycznej http://aiczka.filmaster.pl/notka/filmowe-przeboje-na-lodzie-rozowa-pantera/> Różowej Panterze przyszła pora na coś bardziej nowoczesnego. Co powiecie na muzykę z filmu Matrix? Szczerze mówiąc, mnie nie wryła się w ona pamięć dzięki samemu filmowi i miałabym problem ze zidentyfikowaniem jej gdyby nie stała się inspiracją dla wyrazistych występów łyżwiarzy figurowych.

Na pierwszy ogień niech pójdzie Brian Joubert. Urodził się w roku 1984, w 1985 w wyniku choroby stracił nerkę, w 2004 został mistrzem Europy a w 2006 - mistrzem świata. Wtedy też wydał swoją autobiografię (sic!). Jego główną siłą są skoki - należy do grupy zawodników wprawionych w wykonywaniu poczwórnych toe-loopów i salchowów. Wie jednak, że w dzisiejszych czasach nie wystarcza to do zdobycia najwyższych not. W miarę możliwości korzysta więc z doświadczeń specjalistów w innych dziedzinach. W jego programach znajdziemy efekty współpracy z Aleksiejem Jagudinem (sekwencje kroków) i Lucindą Ruh (piruety). Dobrze czuje się w nowoczesnym repertuarze - tańczył m.in. do utworów Metalliki w wersji Apocalyptiki. Nic więc dziwnego, że zainspirował się także Matrixem:


(Więcej Matrixa w interpretacji Jouberta tu.)

Żeby nie było nudno, zobaczmy też coś z konkurencji par tanecznych. W przeciwieństwie do występów par sportowych, nie ma tu wysokich, wożonych podnoszeń, skoków synchornicznych i wyrzucanych. Mamy za to pomysłowe żonglowanie partnerką poniżej linii ramion i jazdę "na głębokich krawędziach".

Oksana Domnina i Maxim Szabalin - zeszłoroczni mistrzowie Europy i mistrzowie świata sprzed dwóch lat - mają obecnie rok przerwy w karierze. On leczy kontuzję kolana, ona na początku roku urodziła córkę. Tu przedstawiam ich najświeższy program, pokazywany w sezonie 2009/2010. Jest to występ pokazowy - prezentowany poza konkurencją, co pozwala łyżwiarzom założyć bardziej ryzykowne kostiumy (płaszcze) i użyć figur wymagających jeżdżenia po lodzie nie na łyżwach, a na plecach.

http://www.youtube.com/watch?v=m89DGaZxeDw
więcej filmowych przebojów na lodzie

Zwiastun: